تبلیغات
دست نوشته های من... - مدرسه هکرها !!!!!!!!!

 

 شنبه 21 آبان 1384

مدرسه هکرها !!!!!!!!! [هك , ]


اشاره :
در حال حاضر سیاست كشورهای جهان بر این است كه نفوذ و نفوذگری را ممنوع كنند و هر آن چه را كه بوی هك از آن به مشام می‌رسد محكوم نمایند. اما میوه ممنوعه وسوسه‌كننده است و اقداماتی كه در جهت بستن دست هكرها صورت می‌گیرد، غالباً برای خود هكرها مثل مبارزه‌جویی و حریف‌طلبی است. اما در بارسلونِ اسپانیا با پدیده هك نوع دیگری برخورد می‌شود. در این شهر برای مبارزه با نفوذگری پروژه جدیدی طرح شده است.
● ‌مدرسه هكرها
همان دپارتمانی در دانشگاه <لاساله> كه برخی از بهترین طراحان بارسلون را فارغ‌التحصیل می‌كند، متولی تشكیل <دبیرستان هك> نیز شده است. هدف از این طرح، برخلاف آن چه كه در ابتدای امر به ذهن می‌رسد، راه‌اندازی یك <كارگاه شیطانی> نبوده، بلكه هدف آگاه‌سازی و آشنا كردن جوانان با یك تابو مدرن امروزی، یعنی پدیده هك است. به گفته پِت هرتزوگ، مدیر اجرایی دبیرستان: <هك چیزی است كه در دنیای واقعی وجود دارد و نمی‌توان آن را كتمان كرد. اما هیچ كس نیامده بگوید این هك واقعاً چگونه است. همه می‌گویند صندوق‌پستی شما ممكن است با كرم آلوده شود، یك نفر ممكن است تروجانی را به كامپیوتر شما وارد كند یا می‌آیند و اطلاعات شما را می‌دزدند. ولی هیچ كس تا به حال یاد نداده كه این كارها را چگونه انجام می‌دهند. همه صرفاً می‌گویند این كار غیرقانونی است و هر كس از این كارها بكند آدم بدی است>.


این برنامه از طرف ISECOM، مؤسسه امنیت و متدولوژی‌های باز (نشانی http://www.isecom.org) تنظیم شده است، یك مؤسسه غیرانتفاعی كه سعی دارد جوانان را با ناهنجارهای اینترنتی و بدآموزی‌هایی كه از طرف نااهلان ترویج می‌شود آشنا كند. دانش‌آموزان به نوعی یك دوره دفاع شخصی دیجیتالی می‌بینند و یاد می‌گیرند با كلاهبرداری‌های اینترنتی چگونه برخورد كنند، دزدان را چگونه تشخیص دهند و در مقابل حملاتی كه به سیستم‌شان می‌شود چگونه به دفاع بپردازند. پت هرتزوگ ادامه می‌دهد: <ما به بچه‌ها نشان می‌دهیم كه این كارهای غیرقانونی چگونه انجام می‌شود و چه اتفاقی در سیستم می‌افتد. با این كار، آن‌ها یك درك فنی از موضوع به دست می‌آورند و می‌فهمند كه چگونه با حملات مقابله كنند>.

یكی از معلمین این مدرسه می‌گوید: <دانش‌آموز باید یاد بگیرد كه وقتی نامه‌ای دریافت می‌كند چگونه تشخیص بدهد كه این نامه واقعاً از طرف چه كسی فرستاده شده، آیا محتوای آن راست است یا دروغ. آن‌ها باید به همه چیز شك داشته باشند و هر چه می‌بینند زود باور نكنند>.
بدیهی است كه برای یاد دادن این مسائل، به سیستم‌های واقعی نفوذ نمی‌كنند، بلكه مسؤولین ISECOM برای آموزش و آزمایش دانش‌آموزان، چهار سرور آزمایشی تهیه كرده‌اند كه دانش‌آموزان كارهای خود را روی آن‌ها انجام دهند: <اگر بچه‌ها دوست داشته باشند هك كردن را تجربه كنند، ما محیط كنترل‌شده‌ای را در اختیارشان قرار می‌دهیم تا هر كار دلشان می‌خواهد انجام دهند. منتها از آن‌ها می‌خواهیم كه به معلمشان بگویند چه كرده‌اند و از چه راهی وارد شده‌اند. ما می‌خواهیم نفوذگری سالم را به آن‌ها یاد بدهیم و از آن‌ها هكرهای بااخلاقی بسازیم كه توانایی‌های خود را می‌دانند و حدود خود را هم می‌دانند>.
مسؤولین مدرسه معتقدند كه برای این هكرهای با اخلاق شغل در بازار بیرون فراوان پیدا می‌شود، چرا كه یكی از پررونق‌ترین مشاغل در صنعت كامپیوتر همین مشاغل حوزه امنیت است.


‌● متجاوزین فضای سایبر

در علم حقوق معروف است كه می‌گویند: اگر 90 درصد چیزی را تصاحب كنی، قانوناً مالك آن هستی. اما به نظر می‌رسد در فضای سایبر از این حرف‌ها خبری نیست. وقتی بنیامین كوهن دامنه itunes.co.uk را خرید، فكر می‌كرد تا هر وقت بخواهد می‌تواند صاحبش باشد. اما بعدها اپل آمد و سایتی را برای دانلود موسیقی راه انداخت به نام iTunes.com. و از اینجا بود كه موضوع جالب شد.
نام، یكی از ارزشمندترین دارایی‌های هر شركت یا شخص است، و از زمانی كه سرمایه‌گذاران برای نشانی سایت‌های اینترنتی خود شروع به خرید اسامی مشهور كردند، شكایت‌های بسیاری از سوی اشخاص حقیقی و حقوقی مطرح شد. بسیاری از اشخاص یا سازمان‌ها قانوناً موفق شدند كنترل سایت‌های هم‌نامِ خودشان را به دست بگیرند، و <متجاوزین فضای سایبر> را عقب بنشانند. اما اگر كسی اسمی را بخرد كه بعدها مشهور می‌شود، چه؟ بنیامین كوهن یك جوان 22 ساله است كه در ساختمانی در شرق لندن زندگی می‌كند. این جوان در اینترنت ناشناس نیست، چرا كه در سن 17 سالگی با راه‌اندازی چندین وب‌سایت مشهور از همین اتاق كوچك خودش، به یك میلیونر <دات‌كام> تبدیل شد. و انتظار داشت از iTunes.co.uk هم سود كلانی ببرد.

<شركت من در دوره‌ای كه به غرش دات‌كام معروف شد نزدیك به 200 نام دامنه را ثبت كرد، و ما یك سرویس دانلود موسیقی راه انداختیم كه موتور جستجو هم داشت. Itunes.co.uk داشت به عضو مهمی در مجموعه وب‌سایت‌های دانلود موسیقی تبدیل می‌شد. آن زمان اصلاً ITunes اپل وجود نداشت>. این اظهارات بن كوهن بود.
یك سال بعد، شركت بزرگ كامپیوتری اپل iPod، را خلق كرد، و دو سال بعد از آن، در سال 2003، یك وب‌سایت برای دانلود موسیقی به نام iTunes را افتتاح كرد. اپل خیلی زود توانست از طریق این سایت هزاران آهنگ را در هر روز به فروش برساند. اپل تصمیم گرفت با كوهن تماس بگیرد و پیشنهاد خوبی به او بدهد. خود بنیامین می‌گوید: <آن‌ها گفتند حاضرند پنج‌هزار دلار بابت این نام به من بدهند، اما من قبول نكردم. گفتند خودت چقدر در نظر داری؟ من گفتم حداقل پنجاه‌هزار تا، چون به نظر ما این اسم بیشتر از این‌ها می‌ارزد>.

اپل عقب ننشست و شكایتی را تنظیم كرد. در حال حاضر، چهار میلیون نام دامنه با پسوند UK وجود دارد، كه تمام آن‌ها از طریق یك شركت خصوصی به نام Nominet ثبت می‌شوند. همه می‌توانند با پرداخت 5 دلار از این دامنه‌ها برای خود ثبت كنند و هر كس زودتر بیاید، دامنه به اسم او ثبت می‌شود. این شركت یك نقش مهم دیگر هم دارد و آن این است كه اگر اختلافی بر سر نام دامنه‌ها در بگیرد، شركت به حل و فصل آن می‌پردازد. خیلی از این اختلافات با میانجیگری Nominet و به طور رایگان رفع می‌شوند، اما بعضی از آن‌ها كه جدی‌تر هستند (مثل همین مورد اپل) به یك كارشناس مستقل امور حقوقی سپرده می‌شود تا مورد رسیدگی دقیق‌تر قرار بگیرد. امیلی تایلور، مدیر بخش حقوقی این شركت می‌گوید: <اكثر اختلافات خیلی زود با پادرمیانی ما حل می‌شوند و به ندرت كار به شكایت حقوقی می‌كشد>.

اپل حتی به دنبال این نبوده كه از طریق آدرس انگلیسی iTunes به فروش بیشتری برسد، چرا كه كوهن پس از مدت كوتاهی، سرویس دانلود موسیقی را از سایت خود حذف كرده بوده است. این سایت سال‌ها كار نمی‌كرد، یا گاهی هم كه كار می‌كرد، بازدیدكننده را به سایت دیگری می‌برد كه كوهن برای فروش یك سری خرت و پرت بر‌پا كرده بود. اما اپل زمانی واقعاً نگران شد كه كوهن بازدیدكنندگان سایت خود را به Napster هدایت كرد، یعنی رقیب اپل. اما وقتی اپل از كوهن خواست كه لینك سایتش را از Napster قطع كند، كوهن پذیرفت و این كار را كرد.
بعد كوهن به سراغ Napster رفت و پیشنهاد فروش سایتش را به آن‌ها داد: <ما به این علت این پیشنهاد را به Napster دادیم كه فكر می‌كردیم یك شركت فعال در زمینه موسیقی به موتور جستجوی سایت ما علاقه‌مند باشد. درست است كه ما از فروش این سایت به رقیب اپل سود می‌بردیم, ولی این كار كه غیرقانونی نیست>.
اما Nominet نظر دیگری دارد: <نام دامنه كه مثل ملك و اتومبیل نیست كه از یك دست بخری و از دست دیگر بفروشی. دامنه را می‌گیری تا از آن استفاده كنی. ثبت هر دامنه‌ای یك سری الزامات را به دنبال دارد كه باید رعایت شوند>.

ماه گذشته، كارشناس مستقل حقوقی Nominet تشخیص داد كه iTunes.co.uk باید به اپل سپرده شود. اما بن كوهن، اولین نوجوان میلیونر دات‌كام، نه تنها قصد دارد شكایتی را از اپل به دادگاه عالی ببرد، بلكه می‌خواهد از Nominet سؤال كند كه به چه حقی چنین كاری كرده است. Nominet معتقد است كه تصمیمش قانونی و منصفانه است و هفته گذشته كنترل این نام را به اپل داد. در حال حاضر، اپل از این آدرس برای عرضه و نمایش iPod و iTunes بهره می‌گیرد.

 

 

نوشته شده توسط دی جی علی در  شنبه 21 آبان 1384  و ساعت 04:11 ق.ظ

ویرایش شده در -  و ساعت -

(نظر

 


مطالب پیشین...

  خدانگهدار

  Xbox360 به تلفن های همراه راه پیدا كرد

  سی ۱۳۰ به روایت تصویر

  نسخه جدید ایمیل مایکروسافت به صورت آزمایشی راه اندازی شد

  آلبوم جدید قیصر

  كشف راز جنبش منارجنبان

  هكرها از حیله‌ی جدیدی برای تخریب كامپیوترها استفاده می‌كنند

  متاسفانه تنها ۵ هزار نفر

  با این همه ستاره خجالت داره!!

  مدرسه هکرها !!!!!!!!!

  یه عالمه قالب

  بیلیارد حرام اعلام شد !!

  بررسی انواع MP3 پلیرهای رایج بازار

  عذرخواهى‌ استقلالى‌ها از پروین‌

  آلبوم جدی افشین

وبلاگ من ...

  وبلاگ من

  ایمیل من

[yahoo]


بایگانی ...

 نویسندگان

دی جی علی (668)
دی جی محمد (265)


موضوعات

عمومی (109)
موسیقی (106)
هك (40)
اخبار (140)
كامپیوتر (122)
مصاحبه و گفتگو (17)
بازی (22)
عكس (31)
عاشقانه ها (6)
دانلود نرم افزار (46)
ویروس ها ـ باگ ها-امنیت (36)
عبور از پروکسی و فیلتر شکن (4)
سینما (18)
شعر ها (21)
طنز و سرگرمی و موضوعات جالب (37)
حرفای خودمونی! (15)
موزیک ویدئو (17)
ورزشی (75)
علمی (18)
گیتار... (11)
مذهبی (5)
گوشی موبایل ... (12)
حوادث (15)


 آرشیو

دی 1384 (1)
آذر 1384 (4)
آبان 1384 (20)
مهر 1384 (52)
شهریور 1384 (61)
مرداد 1384 (96)
تیر 1384 (241)
خرداد 1384 (212)
اردیبهشت 1384 (121)
فروردین 1384 (104)
اسفند 1383 (21)


صفحات

 

 

لینكستان ...

  متی آبی

  لنز

  یادداشتهای یک دانشجوی کامپیوتر

  بازی دات کام

  پارس كامپیوتر

  کامپیوتر +۱۸

  حالا بیا تو

  کافی نت پاسارگاد

  دانلود نرم افزار و آهنگ

  پاتوق پسران

  دانود رایگان

  مو بایل باز

  نشریه الکترونیکی ایده آل

  شاهزاده ایرانی

  کرجیها

  آموزشی و دانلود

  موسیقی پاپ ایران

  امیرپاشا

  دنیای دانلود(آقا پدی)

  اهد

  شکارچی

  دنیای دانلود

  گربه جاسوس

  امین وند

  ۲۰در۲۰

  hjava

  محسن آن لاین

  تک تجارت

  گروه کامپیوتری پلاگر

  alireza-2

 

لینكدونی ...

مترجم انگلیسی به فارسی متون (-)
اگه دلشو داری ببین (-)
چرا خدا زن آفرید؟ (-)
آلبوم جدید رضا صادقی (پیرهن مشکی) (-)
آلبوم جدید سیاوش قمیشی روزهای بی خاطره (-)
اکسپولیت چیست؟ (-)
وب سایت شخصی علی کریمی (-)
وصیتنامه داریوش کبیر (-)
داستان سیندرلا(طنز) (-)
موزیک ویدئو جدید شادمهر(محال) (-)
تاریخچه پیدایش گیتار (قسمت سوم) (-)
ترجمه فارسی کتاب ۶ هری پاتر (-)
تاریخچه بی بی سی (-)
نامهای اصیل ایرانی (-)
جی میل فارسی شد (-)
تاریخچه پیدایش گیتار (قسمت دوم) (-)
تحکیم وحدت : ۱۸ تیرها فراموش نمی شود (-)
تاریخچه پیدایش گیتار (قسمت اول) (-)
دانلود بهترین آنتی ویروس BitDefener (-)
یه لینک خیلی با حال با این لینک مونیتور ازتون عکس می گیره (-)
احمدی نژاد استعفا داد (-)
جدیدترین كارت گرافیك nvidia (-)
آلبوم كامران و هومن ۲۰ (-)
وب سایت پاكو نوازنده بزرگ گیتار (-)
۱۰ ترانه برتر موسیقی پاپ ایران (-)
تحلیل شعارهای انتخاباتی(طنز انتخاباتی) (-)
دیکشنری انگلیسی به انگلیسی (-)
دیکشنری انگلیسی به فارسی (-)
دیکشنری فارسی به انگلیسی (-)
چت روم همین وبلاگ (-)
خفن ترین سایت طرفداران هری پاتر (-)
یه فیلتر شکن دیگه (-)
دوربین زنده در تقاطع میرداماد مدرس تهران (-)
وبلاگ بهاره رهنما (-)
عوض کردن نام وبلاگ به دات تی کی (-)
ستاد اینترنتی دکتر معین (-)
سایت فارسی مایکروسافت (-)
آلبوم جدید شادمهر (-)
مایکروسافت هم وبلاگ میده!!! (-)
سایت برای دانلود موسیقی (-)
همه چی درباره بازی ها (-)
سرچ ایرانی (-)
جدیدترین فیلتر شکن روز۲۰۰۵ (-)
سایت جدید مایکروسافت برای ما ها (دی جی ها) (-)
سرچ گوگل و یاهو با هم (-)
آرشیو لینكدونی

 

جستجو ...

جستجو در بلاگ

 

خبرنامه ...

 

آمار وبلاگ...

امروز :

بازدید های امروز :

بازدید های دیروز :

كل مطالب :

كل نظرها :

كل بازدید ها :

افراد آنلاین : [online]